Прочитай
Цікаві статті

Хочеш бути винятковим? Приходь на найкращий технічний факультет!

Запрошуємо декана провести екскурсію в найсучасніших лабораторіях, зі студентами котрі мріють про відкриття майбутнього.

Факультет хімічних та харчових технологій Словацького технічного університету (ФХХТ СТУ) у Братиславі вже 10 років поспіль, відзначається незалежною оцінкою в рейтингу ARRA, як НАЙКРАЩИЙ технічний факультет у Словаччині. І знаєте чому? Відповідь проста: тут кожен студент стає винятковим. Здивують його можливості які пропонує факультет. Здивують його отримані знання.

«ФХХТ є одним з семи факультетів СТУ. Є наповнений амбітними молодими людьми, які вже щось зробили. Серед наших випускників маємо багато успішних вчених, менеджерів, навіть політиків. Тому ті, хто до нас прийде на навчання, обов'язково будуть задоволені» , - говорить декан факультету Проф. Інж. Ян Шайбідор, Д-р наук.

Факультет дарує студентам рік навчання

Навчальних програм, за його словами, є багато. Вони є в трьох рівнях: бакалаврський, інженерний та докторський. "Бакалаврських є п'ять, але також маємо так зване Перехідне навчання", згадує декан, і призначене воно для студентів, які у випадку неподолання необхідного 3-річного бакалаврського навчання, можуть подати заявку на чотирирічне, де вони на першому курсі вивчать базові знання з хімії, фізики та математики. Тоді, один навчальний рік можуть безкоштовно відвідувати університет, де вони удосконаляться, а потім можуть плавно продовжити навчання на бакалавраті. Унікальні навчальні програми розміщені на http://www.najlepsiaskola.sk/co-mozes-studovat/.

Сумісні євроінженери по цілому світі

Випускники після закінчення навчання, за словами декана, безумовно отримають, не лише диплом інженера, але й дипломом "євроінженера" (EUR ING), чи "євробакалавра". Це означає, що з дипломом саме цього факультету, вони зможуть дістатися до всього світу. Мова йде про європейський сертифікат, завдяки якому, Європейська федерація національних інженерних асоціацій (FEANI) визнає рівень випускника за сумісний з європейським рівнем.

Творчий шлях до майбутнього

Метою престижних навчальних програм бакалаврського та інженерного рівнів, є розвивати у кожного студента його творчі навички, необхідні для вирішення проблем на практиці. Освіта та досвід, отримані тут, дають гарантію перспективного майбутнього. Молодий інженер, після закінчення школи, не повинен турбуватися про працевлаштування, але буде мати змогу вибирати, де працювати! Він реалізується в промисловості та науці. У галузі хімії, харчової промисловості, фармацевтиці, біотехнологічних фірмах та підприємствах котрі присвячують себе охороні навколишнього середовища.

Матуранти як візіонери

Студент 1-го курсу інженерної програми, Якуб Пашкевич, вже робить наукову роботу в університетській лабораторії. У акваріумі, вдосконалює агресивний вид актиній, які є відокремленими поліпами, більших розмірів ніж дрібні корали, і які можуть вижити в складних умовах. Це має послужити проекту, який вивчає вплив нанопластів на навколишнє середовище. "Ми шукаємо якраз спосіб, щоб довести це чи спростувати", - пояснює Якуб Пашкевич разом з тим, матурантам свій факультет рекомендує, але треба мати міцні нерви. "У той же час, звичайно, найкраще мати своє бачення,"- говорить він.

Вивчають найбільше словацьке багатство

Процесами та технологіями охорони навколишнього середовища, особливо якістю води, уже протягом 30 років займаються в лабораторії Кафедри енвіроментальної інженерії. Завідувач кафедри Проф. Інж. Мірослав Дртіл, Доктор філософії, в цьому контексті підкреслює, що Словаччина має єдину важливу мінеральну сировину, яку ми, звичайно, оцінимо в майбутньому, а саме величезну кількість якісної води.

Унікальні програми для кращого життя на нашій планеті

На Кафедрі хімічної та біохімічної інженерії, хімічні інженери пропонують найрізноманітніші хімічні продукти. Від алюмінію, через біоетанол, фармацевтику, до цементу ... абсолютно все. "Наше завдання - розробити весь процес хімічного виробництва так, щоб він працював як годинник. Отже, повинен працювати безпечно і з мінімальним впливом на навколишнє середовище ", говорить Iнж. Міхал Грамблічко, Доктор філософії . Студенти можуть багато зробити для того, щоб світ став кращим. Кожна програма на факультеті є унікальною та специфічною.

Запатентований робот та найсучасніше обладнання

На Кафедрі дерева, целюлози та паперу, Док. Інж. Радко Тіньо, Доктор філософії, змінює поверхню деревини та інших природних матеріалів низькотемпературною атмосферною плазмою. Встав зразок в плазмовий розряд, чим викличеш на поверхні (а іноді і в структурі) фізико-хімічні зміни, які є не помітні, але які можна виміряти, говорить він. Мова йде про модифікації на нано- та мікрорівнях. Це найсучасніша технологія, з якою студенти навчаться працювати і, з допомогою якої, можуть досягти цікавих результатів досліджень уже під час навчання в університеті. Не менш привабливою областю є сучасні зберігаючі технології, для збереження матеріалів та предметів світової спадщини. На Кафедрі дерева, целюлози та паперу, група дослідників в рамках проекту «Kniha SK» (Книга СР), розробила консервувальний робот, який дозволяє розробку і тестування нових хімічних систем для збереження книг і архівних документів. "Цей запатентований пристрій єдиний в усьому світі і є унікальним у тому, що призначений для розробки та тестування зберігаючих речовин на основі води. Вода є відмінним нетоксичним розчинником, який до сих пір, не можна було використовувати для збереження книг, так як вони, після занурення в воду руйнуються. Однак ми знайшли спосіб уникнути їх пошкодження і якраз, використати воду як носій активних зберігаючих речовин ", - додає Радко Тіньо.

В біотехнології використовують мікроорганізми

Студент 2-го курсу докторантури, Інж. Міхал Пілж, працює в біотехнологічній лабораторії і пояснює, що біотехнологія займається застосуванням мікроорганізмів, які є у природі, для використання промислово цікавих речовин, таких як ліки, білки, ферменти та біопалива.

Пошук алгоритму проти нещасних випадків

Міхал Горняк, який є студентом другого курсу інженерної програми навчання, знову ж таки, у сусідній лабораторії імітує автоматизовані процеси дорожнього руху. "Мова йде про те, що в області управління трафіком є величезна проблема аварійності, яку ми намагаємося усунути. Завдання студентів полягає у розробці алгоритму управління, який замінить водія. Алгоритм записується на спеціальну одиницю, яка є мозком нашої машини, і в залежності від того, на якій відстані від нас є інше авто, таку відповідно швидкість додаємо, щоб зберегти безпечну відстань", - говорить Міхал Горняк.

Друк або фотохімія?

У поліграфічній лабораторії студенти навчаються всього, що стосується друку, від попередньої підготовки аж до технологій друку. Докторант 4 курсу, Iнж. Міхал Хатала заявляє, що "одним із вужчих напрямків, у рамках Кафедри поліграфії прикладної фотохімії, є так звана поліграфічна електроніка, тобто використання комерційних технологій друку для нанесення основних шарів, а пізніше вироблення електронних компонентів ".

Заохочуючі стипендії та безкоштовне навчання за кордоном

Всі навчальні програми акредитовані та підтримуються Міністерством освіти, науки, досліджень та спорту СР заохочуюючими профспілковими стипендіями. Це означає, що вже на першому курсі бакалаврського навчання, студент має можливість отримати цю стипендію. Після реєстрації на ФХХТ СТУ, студенти мають більшу можливість навчатися за кордоном. Частину навчання можна безкоштовно пройти в університетах по всьому ЄС. Завдяки цьому, свою освіту збагатять міжнародним досвідом. Зацікавлені, можуть почати відвідувати факультет без вступних співбесід. Таким чином, кожен отримає шанс. Фактично, процес прийому - це зусилля, мета та бажання змінити світ. Достатньо надіслати заявку та обрати собі навчальну програму. Найкращі переваги для майбутніх вчених та менеджерів.

Молоді люди та майбутні вчені і менеджери, мимо навчання, можуть активно проводити час на спортивних майданчиках університету, де вони пограють в теніс, футбол, волейбол, баскетбол, міні-футбол. Можуть займатися легкою атлетикою, плаванням. Також вистачає традиційних університетських подій, де можна жити різноманітним університетським життям. Церемонія посвяти в студенти «Beániе», вечірки після закінчення семестрів «krúžkovicе» і звідусіль можна легко дістатися в гуртожитки на громадському транспорті, який знаходиться в безпосередній близькості до них.
 
На початок